چگونه هوش فرزندمان را پرورش دهیم ؟( گلشن نو آبان 96)

ساخت وبلاگ
چکیده : چگونه هوش فرزندمان را پرورش دهیم ؟ ورزش کردن : تمرینات ورزشی ، گردش خون در مغز را افزایش میدهند ، ... با عنوان : چگونه هوش فرزندمان را پرورش دهیم ؟( گلشن نو آبان 96) بخوانید :

چگونه هوش فرزندمان را پرورش دهیم ؟

ورزش کردن :

تمرینات ورزشی ، گردش خون در مغز را افزایش میدهند ، پس اصلا جای تعجب نیست که با ورزش کردن بتوان تیز هوشی را افزایش داد.

تغذیه مناسب برای مغزی باهوش  تر :

مغزکودک احتیاج به تغذیه مناسب برای رشد دارد.یکی از ساده ترین راههایی که اغلب اوقات نادیده گرفته می شودتامین غذای سالم از گروه های مختلف غذایی است . یه ویژه  اسیدهای چرب ضروری ومفیدکه در بالا بردن سطح تیزهوشی مغز به عنوان یک کمک کننده مفید شناخته شده اند . درعین حال کودکان به منابع غذایی سرشار از پروتئین برای رشد کردن و کربوهیدرات ها برای انرژی نیاز دارند .

کاهش زمان تلویزیون و بازی با یارانه :

کمک کردن به بچه ها برای باهوش تر شدن به این معنی است که آنها احتیاج دارند ارتباط نزدیک تری با خبرها ووسایل ارتباطی فرهنگی وپرورشی داشته با شند ودرعین حال ساعت هایی که صرف دیدن تلویزیون وکار با یارانه می شود باید کاسته شود وبه حدی برسدکه کودک فقط درحدنیاز ودرمسیراصلی جریان قرار گیرد. درواقع کمبود فعالیت های تقابلی وتعاملی ضرر بسیار زیادی دارد.

رایانه ای برنامه ریزی کنید :

هرچیزی از ریاضی تا موسیقی وخواندن می تواند به وسیله رایانه لذت بخش شود با این روش کودکتان هم می تواند تفریح کند وهم به یادگیری او کمک می شود.

بازی با بچه ها ی دیگر :

کلاسهای آموزشی مفید هستندولی بازی کردن با بچه های دیگر اگر نگوئیم بیشتر اما، به همان انداره مفید هستندبا دادن این شانس به کودکتان که بتواند با بچه های دیگر بازی کنند، آنها یاد میگیرند که چگونه از خود دفاع کنند چگونه خود را ثابت کنند وبا گفت و گو و فکر کردن می توانند مهارت های اجتماعی خود را بالا ببرنداین عشق دوطرفه باعث تشویق  ذهن بچه ها به بالا بردن مهارت های شناختی وسلامت مغزی می شود .

ارتباط و گفت و گو با کودک :

ارتباط با قاعده ومعین با کودک به او کمک می کند تا مهارت های کلامی اش پیشرفت کند به این معنی که با گوش دادن به فرزندتان و دادن فضا وزمان مناسب به او این امکان را بدهید تا بتواند صحبت ، اظهار نظرومخالفت کندوبه او کمک می کنید تا سخنرانی را بفهمد وکلمات جدید یاد بگیرد .

کتاب خواندن برای کودک :

کتاب خواندن مرتب برای کودکتان باعث می شود مهارت های کلامی اش توسعه یابد اگر خواندن برای کودکتان راخیلی زود شروع کنید او علاقه بیشتر ومتداومی نسبت به کتاب خواندن پیدا خواهد کرد مهارت های خوب کلامی یک ابزار موفقیت درسنین جوانی او خواهد شد .

فواید تقلید برای کودک :

اگر کودکتان شاهد انجام کاری هوشمندانه به وسیله شما باشدآن کار را باتقلید از شما انجام می د هدکه بسیار برای اومفید خواهده بود اغلب اوقات بچه ها کارها را براساس انچه از شمادیده اند و به روش شما انجام می دهندپس سعی کنیدالگویی مناسب برای عملکردهای کودکتان باشیدوبتوانید هوش و استعداد اورا با شیوه انجام کارهایشان تشویق به رشدکنید .

تشویق کودک:

تشویق وجایزه دادن به انگیزه ها وتلاش های کودکتان باعث می شود باهوش تر شود ودرسنین جوانی به فرد موفق تری تبدیل شود صرف نظر از نتیجه ای که می گیرد ،تلاش وی را تحسین کنید .

موسیقی :

موسیقی را بخشی از زندگی کودکتان قرار دهید .

تحقیقات نشان داده اند گوش دادن به موسیقی می تواند حافظه، توجه ، انگیزه ، ویادگیری را افزایش دهد ، موسیقی های استرس آور که یک عامل مخرب برای ذهن کودکتان است را کاهش دهید یادگیری نواختن یک آلت موسیقی روی فکر کردن همزمان با تحلیل سه بعدی مغز تاثیر بسزایی دارد .

که یکی از رکن های اساسی ریاضی محض است .


برچسب‌ها: گلشن نوزیتون , پیش دبستانی , آمادگی , مهدهای اهواز , مهدهای سه ستاره اهواز فرزندمان,...
نویسنده : بازدید : 3 تاريخ : جمعه 19 آبان 1396 ساعت: 16:18